
Залез/Изгрев от връх Ботев навръх Лятното Слънцестоене и посрещане на лятото от Центъра на България!

Дата и Време:
Подходящо за:
Цена:
Цена: 229лв
Записване
Присъединете се към още един човек

Програма
Ден 1 - Денивелация: +1100м. Преход: 4,5 часа (без качване на Ботев)
Събираме се сутринта в 7:00ч пред пилоните на НДК (бул. Витоша) и поемаме към кв. Видима и паркинга под хижа Плевен. Предстоят ни около 4 часа плавно нагоре до заслон Ботев, сгушен в купола на първенеца на Стара планина – връх Ботев. В средата на Средна Стара планина, в Калоферския дял, като огромен купол се издига вр. Ботев. Погледнат от подножието му, той прилича на гигантски юмрук – оттам и старото му име Юмрукчал. Bpъх Ботев (2376м) е най-високият връх на Стара планина. От север го очертават величествените, страховити и омайващи бездни на Северния Джендем. Сред хаос от стръмни зъбери и отвесни скали десетки потоци образуват непрекъснат низ от водопади и пръскала.
Пътьом към заслона ще минем под хижа Плевен и ще си я оставим за утре, ще се насладим на скалния феномен Кралимарковата купа, а малко по-късно ще се възхитим на високия пад на Дяволското пръскало!!! Настаняваме се в заслона и желаещите могат да отскочат до Ботев за залеза (още 1,5ч в двете посоки добро темпо).
Ден 2 - Денивелация: +330м; -1430м. Преход: 6-7 часа
В неделното утро можем да стартираме с изгрев или от заслона, или от връх Ботев. На връщане към буса ще направим кръгов маршрут. Първо можем да се отбием до Млечния чал (трети по височина в Стара планина), а малко по-надолу да минем през хижа Плевен да хапнем и отморим преди финалното спускане до паркинга и пътуването към дома.
Какво е включено
в цената
Лицензиран планински водач
Екскурзоводски услуги
Планинска застраховка
Нощувка в заслон Ботев
Транспорт
Организационна такса
Цената не включва: Храна
Лична екипировка
обувки – трисезонни, над глезена
раница - 40-50л
гети и дъждобран
щеки
връхно яке, шапка, ръкавици - Ботев е много ветровит и може да ви стане студено, особено по изгрев/залез
полар, долнище
маска за лице срещу вятър
ветроупорно яке с качулка
челник
шише за вода и/или термус
туристическо ножче
слънчеви очила с UV защита
слънцезащитен крем - с фактор 50
запалка, кибрит
храна - сух пакет за прехода, сурови ядки, шоколад
други - според личните нужди
лични документи
Прогноза
за времето
Важна информация
При рязка промяна на метеорологичните условия или други непредвидени ситуации, водачът може да върне групата от набелязания маршрут или предлага друг алтернативен вариант, съобразен с участниците!
При гъста мъгла и хлъзгав терен водачът може да променя и съкращава маршрута, единствено и само в интерес на здравето на участниците!
Не могат да вземат участие в прехода туристи, възпрепятствани от болести, свързани със сърцето, краката и т.н., опасни при планинското натоварване!
При група над 10 души присъства и втори планински водач, което не променя цената на услугата.
По желание на група от минимум 4 човека, даден маршрут може да бъде повторен на дати, различни от посочените в Календара!
По желание на фирми, някои от маршрутите могат да бъдат проведени като Тиймбилдинг за повече хора, като в тези случаи условията и логистиката се уговарят допълнително.
Ако възникнат въпроси
Не се колебайте да се свържете с нас, ще се постараем да Ви отговорим бързо.
Алекстрек ЕООД
Ние сме професионални планински водачи и верни другари. Обожаваме пътешествията и приключенията.
Създадохме Алекстрек ЕООД с любов и респект към Планината, в която сме израстнали като в собствен дом. Нашата цел е да предизвикваме вълнуващи емоции у хората, да ги „заразим“ с ентусиазъм и да събудим приключенския дух като алтернатива на властващата урбанизация и всички рискове, които тя крие.
Избери своя маршрут
Свържете се с нас
Банкова сметка
Обединена българска банка
IBAN: BG46UBBS88881000875736
BIC: UBBSBGSF
Copyright © 2024 | Изработка на сайт: SLVDesign